Warthog V-Sharp Classic II
UTGÅTT
Knivslip med två högkvalitativa slipstavar i diamant som passar utmärkt för både köksknivar och jaktknivar
Knivslip med tre justerbara slipvinklar: 20, 25 och 30 grader. Wharthog V-Sharp Classic II använder två högkvalitativa slipstavar i diamant som slipar knivbladet på båda sidor samtidigt tillsammans med en kalibrerad fjäderspänning.
Fungerar för de flesta typer av köksknivar och jaktknivar med platt egg. Knivslipen har en solid stålramskonstruktion med slitstarkt pulverlack monterad på en halkfri basplatta i trä. Plattan har gummiben för att den inte ska halka runt.
Wharthog V-sharp Classis II blev 2017 framröstad som den bästa knivslipen tack vare hur den slipar släta knivsegg mot andra knivslipar.
- Tre justerbara slipvinklar: 20,25 och 30 grader
- Två högkvalitativa slipstavar i diamant
- Kniven slipas på båda sidor samtidigt
- Kalibrerad fjäderspänning
- Fungerar för de flesta typer av köks- och jaktknivar med platt egg
- Solid stålramskonstruktion med slitstarkt pulverlack
- Halkfri basplatta i trä
Specifikationer:
Slipstavar i diamant
Stålram
Slipvinklar: 20, 25 och 30 grader
Produktomdömen och recensioner är viktiga verktyg för Widforss i syfte att informera och inspirera våra kunder.
Vårt huvudfokus är att ha transparenta och relevanta recensioner om vårt produktsortiment.
Läs mer i vår recensionspolicy.
- EAN:
- 6009828170579
- Varumärke:
- Warthog Sharpeners
- Kategori:
- Verktyg & Knivtillbehör > Knivslip

till i din varukorg.