Gratis frakt över 495 kr
Räntefri avbetalning via Klarna
Behöver du hjälp?Kontakta kundservice

Ny sajt – samma Widforss Läs mer

Deal 20%
Woolly Wolf

Sea to Summit Leash

183,20 kr

229 kr

Du sparar 45,80 kr

Välj storlek

I lager

Aktivera din rabatt
Handla minst 2 varor för 699 kr eller mer. Gäller till och med den 23/7 kl 23:59 Allmänna villkor.

229 kr

Produktinformation

Slitstarkt och skönt koppel när du vill att hunden ska gå nära dig, tillverkat av återvunnet material.


  • Dubbelvikt och mjukt nylon ger en stark och skön känsla.

  • Perfekt när hunden ska gå nära dig i stadsmiljö eller vid lydnadsträning.

  • Tillverkat av återvunna PET-flaskor för minskad miljöpåverkan.

  • Pistolhake i rostfritt stål för säker och enkel användning.

  • Designat i Finland med fokus på funktionalitet och hållbarhet.

Sea to Summit-serien är inspirerad av äventyr i Lofoten där vandringarna går från hav till topp, Sea to Summit. Bär den här serien och känn dom frisk vindarna från haven medan du tar dig an ditt nästa äventyr, resa eller utflykt.

Woolly Wolf Leash är ett starkt och skönt koppel tack vare det dubbelvikta och mjuka nylonet. Det är speciellt utformat för situationer där du behöver ha din hund nära dig, som i stadsmiljö med mycket folk eller när du tränar lydnad. Kopplet ger dig full kontroll samtidigt som det erbjuder bekvämlighet för både dig och din hund.

Precis som alla andra Woolly Wolf-produkter så är kopplet tillverkat av återvunna PET-flaskor, vilket gör det till ett miljömedvetet val för den ansvarsfulla hundägaren.

Material: 100% återvunnen polyester


Längd: 150 cm


Bredd: 2 cm

Produktspecifikationer

Kön

Unisex