Swedteam Alpha Light Jacket Swedteam Green
UTGÅTT
För automatisk leverans av den här produkten välj intervall nedan och tryck på köpknappen. Du får varan levererad omgående och sedan samma datum varje period tills du väljer att avsluta prenumerationen. Läs mer om prenumerationer.
Lätt jaktjacka med ECODOWN® stoppning – funkar minst lika bra på väg till jobbet eller under vandringen
Alpha Light Jacket är en nyutvecklad jaktjacka från Swedteam som passat utmärkt för både fritid och jakt. Perfekt som ett isolationsplagg på jaktpasset. Fungerar också alldeles utmärkt som en bra jacka till jobbet eller promenaden.
Jackan är stoppad med ECODOWN® av 100 % återvunnen polyester som är både lätt och varm. Du får här ett mångsidigt och bekvämt lager när du vill ha extra värme utan att jackan blir för tung.
- Nyutvecklad för både fritid och jakt
- Perfekt som ett värmande lager
- Isolerad med ECODOWN® av 100 % återvunnen polyester
- Lätt och varm på samma gång
Specifikationer:
Material: 100 % Polyester
Fyllning: ECODOWN® av 100 % återvunnen polyester
Vikt: 400 g
Produktomdömen och recensioner är viktiga verktyg för Widforss i syfte att informera och inspirera våra kunder.
Vårt huvudfokus är att ha transparenta och relevanta recensioner om vårt produktsortiment.
Läs mer i vår recensionspolicy.
- EAN:
- 7330144036188
- Varumärke:
- Swedteam
- Kategori:
- Alla kampanjer > Jakt > Jaktkläder
Kläder > Jackor > Jaktjackor > Dun- & Syntetfoderjackor
Kläder > Jackor > Syntetfoderjackor
Kläder > Jaktkläder > Jaktjackor > Dun- & Syntetfoderjackor
Kläder > Jaktkläder > Jaktkläder till passkytten

till i din varukorg.