Gratis frakt över 495 kr
Räntefri avbetalning via Klarna
Behöver du hjälp?Kontakta kundservice

Ny sajt – samma Widforss Läs mer

Sea to Summit

TPU Accessory Case Waterproof Large 215x150 mm

review.ratingOutOfFive
349 kr

Välj storlek

I lager

349 kr

Produktinformation

Helt vatten- och dammtätt fodral perfekt för vandring och vattensport. Extremt tålig konstruktion med pålitlig rulllåsning skyddar dina värdesaker i alla väder.


  • Helt vattentätt enligt IPX8-standard (10 meter i 1 timme).

  • Tillverkat av slitstarkt, PVC-fritt TPU-material som är UV-resistent och klarar extrem kyla.

  • Pålitlig rullåsning som garanterar vattentät försegling.

  • Designad med praktiska fästpunkter i övre hörnen för mångsidigt användande.

  • Fungerar med pekskärmsenheter för bekväm användning utan att öppna fodralet.

TPU Accessory Case är det perfekta fodralet för att skydda dina värdesaker när du är ute på vandring eller vattenaktiviteter. Den svetsade konstruktionen skapar en robust förvaringsplats som håller smuts, damm och vatten borta från din elektronik och andra ömtåliga föremål.

Materialets flexibilitet gör att fodralet enkelt kan vikas och förvaras i fickan utan att spricka eller missfärgas. Den bekväma nackremmen som ingår ger dig möjlighet att alltid ha dina viktigaste saker nära till hands. Oavsett om du korsar en flod eller vandrar i regnet kan du lita på att ditt innehåll förblir torrt och säkert.

Storlek: 215 x 150 mm

Vikt: 34 g

Material: PVC-fritt TPU

Produktspecifikationer

Kön

Unisex

Produktrecensioner

1
0%0%
2
0%0%
3
0%0%
4
0%0%
5
100%100%

5

review.ratingOutOfFive

Baserat på

1

Recensioner

1 Recensioner

Sorterar på: