Gratis frakt över 495 kr
Räntefri avbetalning via Klarna
Behöver du hjälp?Kontakta kundservice

Ny sajt – samma Widforss Läs mer

WeHunt

GPS Dog Tracker II

2 195 kr

Välj storlek

Slut i lager

2 195 kr

Produktinformation

Uppdaterad version av storsäljaren WeHunt GPS med mer effektiv strömförbrukning och ökad fukttålighet!

Uppdaterad version av storsäljaren WeHunt GPS med mer effektiv strömförbrukning och ökad fukttålighet!

WeHunt GPS II är en liten GSM-baserad pejl som är enkel att dela med hela jaktlaget där du och dina jaktkamrater följa hunden direkt i era smartphones under jakten.

Pejlen har uppdaterats med av/på-knapp för mer effektiv strömförbrukning och magnetisk laddning för bättre tålighet mot fukt genom att laddningsöppningen valts bort. GPS:en är liten och smidig med sina ynka 38 gram, är IP67-klassad och har obegränsad räckvidd i EU/EES med GSM-täckning.

Enkel och problemfri installation där alla inställningar av din WeHunt GPS sker direkt i WeHunt-appen. WeHunt GPS uppdaterar position var 10:e sekund och går automatiskt ned i viloläge när den inte används.

Köper du en WeHunt GPS med abonnemang kan du dessutom visa eventuella Garmin-halsband via Alpha och Astro om du har en kompatibel Garmin-klocka eller en Android-telefon med ANT+. Det är enkelt att dela GPS:en på kartan i WeHunt med hela jaktlaget. Det enda som krävs är att jaktdeltagarna har WeHunt Pro* så kan alla följa hunden.

I WeHunt Pro ingår bl.a. premium-kartor, vittringsindikator, möjlighet att se och dela Garmin-halsband på kartan, ansvars- och olycksfallsförsäkring, samt många fler och nyttiga funktioner. Läs mer på www.wehuntapp.com

I WeHunt-appen kan man bl.a:

Enkelt dela hundens positioner med hela jaktlaget

Ringa upp hunden

Placera ut GeoFence (område som du vill hålla hunden inom med avisering och larm när hunden går utanför)

Bestämma spårlängd och välja uppdateringsintervall (10 sekunder eller 5 minuter).

Se nyttig informati

Produktspecifikationer

Kön

Unisex