- Start
- Jakt
- Matberedning & Slakt
- Slaktknivar
Urbeningskniv 15cm svart Fibrox, rakt extra smalt blad
Urbeningskniv 15cm svart Fibrox, rakt extra smalt blad
399 kr
Välj storlek
I lager - fåtal kvar
399 kr
Produktinformation
Victorinox urbeningskniv med ergonomiskt Fibrox-handtag och 15 cm rakt, smalt blad i rostfritt stål - perfekt för både hemmakocken och proffset.
- Rakt och smalt blad perfekt för urbeningsarbete och precisionsskärning.
- Ergonomiskt Fibrox-handtag ger säkert grepp även med våta händer.
- Värmebeständigt rostfritt stålblad som är lätt att slipa och underhålla.
- Passar lika bra i hemmaköket som i professionella miljöer.
- Tål maskindisk för enkel rengöring.
Victorinox urbeningskniv är ett pålitligt verktyg för dig som vill arbeta precist med kött, fisk och fågel. Med sitt raka, smala blad kommer du enkelt åt runt ben och senor för att maximera utbytet av köttet. Det ergonomiskt utformade handtaget i svart Fibrox är antihalkbehandlat för att säkerställa ett säkert grepp även under krävande arbete med våta händer.
Kniven kombinerar schweizisk kvalitet med funktionell design. Victorinox, grundat 1884, har lång erfarenhet av att tillverka högkvalitativa knivar och verktyg för både professionellt bruk och hemmabruk. Denna urbeningskniv representerar deras fokus på kvalitet och användarvänlighet - ett verktyg som håller länge och som gör jobbet i köket både säkrare och mer effektivt.
Bladlängd: 15 cm
Vikt: 79 gram
Material: Rostfritt stål med Fibrox-handtag
Produktspecifikationer
Bladlängd
15 cm
Bladmaterial
Rostfritt stål
Kön
Unisex
Nettovikt
79 g
Produktrecensioner
5
Baserat på
1
Recensioner
1 Recensioner
Sorterar på: