Gratis frakt över 495 kr
Räntefri avbetalning via Klarna
Behöver du hjälp?Kontakta kundservice

Ny sajt – samma Widforss Läs mer

Nedis

Automatic Battery Charger 2/6/12 V

review.ratingOutOfFive
271 kr
Rek. pris 339 kr

Välj storlek

I lager - fåtal kvar

271 kr

Produktinformation

Säker och mångsidig laddare för 2V, 6V och 12V blyförseglade batterier mellan 2.2-10Ah med automatiskt överladdningsskydd.


  • Kompatibel med alla 2/6 och 12V DC förseglade blybatterier mellan 2.2Ah och 10Ah.

  • Förhindrar överladdning genom automatisk reducering av strömmen när batteriet är fulladdat.

  • Säkerhetsfunktion som bryter laddningsströmmen och aktiverar röd lysdiod vid anslutning av fel batteri.

  • Automatisk spännings- och strömkontroll förhindrar gasutveckling och säkerställer optimal laddning.

Lead Acid från Nedis är en pålitlig och effektiv laddare utvecklad för att förlänga livslängden på dina förseglade blybatterier. Med sin smarta teknologi anpassar laddaren automatiskt laddningsprocessen för att ge optimal prestanda utan risk för överladdning. Detta gör laddaren idealisk för såväl hemmabruk som professionella användare som behöver underhålla batterier till olika typer av utrustning.

Säkerheten står i fokus med den inbyggda kontrollfunktionen som omedelbart upptäcker felaktiga batterianslutningar och avbryter laddningen, vilket skyddar både batteriet och laddaren. Den användarvänliga designen med tydlig statusindikering ger dig full kontroll över laddningsprocessen.

Modell: Lead Acid


Batterityp: 2/6 och 12V DC förseglade blybatterier (2.2Ah-10Ah)


Garanti: 12 månader

Produktspecifikationer

Batteritid

Ej specificerad

Kön

Unisex

Garanti

12 månaders garanti

Produktrecensioner

1
100%100%
2
0%0%
3
0%0%
4
0%0%
5
0%0%

1

review.ratingOutOfFive

Baserat på

1

Recensioner

1 Recensioner

Sorterar på: