- Start
- Hund
- Koppel, Selar & Halsband
- Koppel
Dog Leash L Ipanema Orange
Dog Leash L Ipanema Orange
689,25 kr
919 kr
Du sparar 229,75 kr
689,25 kr
919 kr
Du sparar 229,75 kr
Välj storlek
I lager - fåtal kvar
Aktivera din rabatt
Handla minst 2 varor för 699 kr eller mer. Gäller till och med den 21/8 kl 23:59 Allmänna villkor.
919 kr
Produktinformation
Innovativt och extremt starkt BioThane® hundkoppel justerbart i tre olika längder – både lätt och vattentätt.
Innovativt och extremt starkt BioThane® hundkoppel justerbart i tre olika längder – både lätt och vattentätt
BioThane® hundtillbehör är ett fantastiskt vattentätt och extremt hållbart alternativ till läder – speciellt för hundar som gillar att bada på sommaren eftersom all smuts lätt kan avlägsnas genom en enkel sköljning och sedan torkar hundhalsbandet snabbt.
Hundkoppel tillverkade av BioThane® är slitstarka och minimalistiska trots den färgglada tvåfärgade designen. Magnetlåset säkerställer en säker stängning samtidigt som den förstärker den sportiga looken.
Dessutom har det dubbla hundkopplet även flera mattsvarta karbinhakar och ringar för ett multifunktionellt extra långt 3-i-1 koppel för hundar – inklusive handsfree-koppel, kort träningskoppel samt ett klassiskt långt koppel. Det finns även matchande BioThane® halsband
- Vattentäta material
- Extremt tålig och lätt att rengöra
- Justerbar hundkoppel – tre olika längder (max2,50 m)
- Även som handsfree-koppel
- 100 % vegansk med läderlook
- Tvåfärgad design
Specifikationer:
Längd: Large 250 cm
Bredd: Large 1,9 cm
Band: 100 % BioThane®
Metalldelar: Metalldelar i mattsvart stål
Spänne/reglage: Plast
Skötselråd: Tvätta bort tuffa fläckar med varmt vatten och låt torka.
Produktspecifikationer
Kön
Unisex