Black Diamond W's Dirtbag Pants Tundra
UTGÅTT
För automatisk leverans av den här produkten välj intervall nedan och tryck på köpknappen. Du får varan levererad omgående och sedan samma datum varje period tills du väljer att avsluta prenumerationen. Läs mer om prenumerationer.
Enkel design och naturliga material för bekväm och tidlös känsla
Se bra ut och klättra bra – Dirtbag Pant är både slitstark och bekväm men viktigast av allt dessutom snygg.
Dessa stretchiga twillbyxa med halvhög midja l har en siluett med breda ben samt fram- och bakfickor, ett elastiskt midjeband och är dessutom utmärkt att bära med din klättersele.
- Fullt stretchig twillbyxa med klassisk siluett
- Elastisk midjeband med dragsko
- Drop-in fickor fram och bak
- Selkompatibel passform
- Mid-Rise (halvhög midja)
Specifikationer:
Passform: Relaxed Fit – Generös för en avslappnad passform från lös till överdimensionerad utan att formas. Designad för komfort. Rymmer även lite tjockare mellanlager.
Material: 97 % Ekologisk bomull, 3 % Elastan, 284 g/m² – Stretch Organic Cotton Twill
Vikt: 500 g (dam)
Ursprungsland: Indonesien
Produktomdömen och recensioner är viktiga verktyg för Widforss i syfte att informera och inspirera våra kunder.
Vårt huvudfokus är att ha transparenta och relevanta recensioner om vårt produktsortiment.
Läs mer i vår recensionspolicy.
- EAN:
- 793661634492
- Varumärke:
- Black Diamond
- Kategori:
- Kläder > Byxor & Shorts > Vardagsbyxor

till i din varukorg.