Black Diamond W Dirtbag Twill Shorts Charcoal
UTGÅTT
För automatisk leverans av den här produkten välj intervall nedan och tryck på köpknappen. Du får varan levererad omgående och sedan samma datum varje period tills du väljer att avsluta prenumerationen. Läs mer om prenumerationer.
Sköna klättershorts från Black Diamond
Både se bra ut och klättra bra – Dirtbag Short är stretchiga, hållbara och bekväma. De funkar utmärkt att bära både med eller utan klättersele.
Dessa fullstretch-shorts har en vintageinspirerad siluett med infällda fickor fram och bak samt resår i midjan och dragsko för att justera passformen. Just denna modell av Dirtbag shorts kommer i bomullstwill med en skön känsla.
- Elastisk midjeband med dragsko
- Infällda fickorna fram och bak
- Kompatibel med klättersele
- Tillverkade i bomullstwill
Specifikationer:
Material: Stretchig ekologisk bomullstwill, 97 % bomull, 3 % elastan, 305 g/m²
Passform: Regular, medelhög
Innerbenssöm: 14 cm
Vikt: 253 g
Ursprungsland: Vietnam
Produktomdömen och recensioner är viktiga verktyg för Widforss i syfte att informera och inspirera våra kunder.
Vårt huvudfokus är att ha transparenta och relevanta recensioner om vårt produktsortiment.
Läs mer i vår recensionspolicy.
- EAN:
- 793661672814
- Varumärke:
- Black Diamond
- Kategori:
- Kläder > Byxor & Shorts > Shorts

till i din varukorg.