- Start
- Outdoor
- Kläder
- Jackor
- Regnjackor & Regnkappor
Arrak Summit Jacket Lady Black
Arrak Summit Jacket Lady Black
1 257,26 kr
1 699 kr
Du sparar 441,74 kr
1 257,26 kr
1 699 kr
Du sparar 441,74 kr
Aktivera din rabatt
Du får rabatt på alla kampanjprodukter i din varukorg när du köper minst 2 valfria produkter, så länge det rabatterade totalbeloppet på beställningen överstiger 499 kr. Gäller till och med den 1 december 2025 kl. 23.59. Allmänna villkor.
Välj storlek
1 257,26 kr
1 699 kr
Du sparar 441,74 kr
1 257,26 kr
1 699 kr
Du sparar 441,74 kr
Produktinformation
En skön, funktionell skaljacka för alla årstider.
• Vind- och vattentät skaljacka med fullt tejpade sömmar och 20.000 mm vattenpelare.
• Ventilationsdragkedjor under armhålorna för optimal komfort under aktivitet.
• Flera praktiska fickor inklusive ryggficka och mobilficka på insidan.
• Justerbar huva och ärmmuddar för perfekt anpassning.
• Karbinhake för att fästa vattenflaska eller hundkoppel.
Gör dig redo för äventyr året om med denna funktionella jacka som är otroligt skön att ha på sig. Genom att välja värmande lager under jackan är du perfekt klädd för kallare årstider, medan du på våren och hösten väljer tunnare lager. Skalet i polyester- och bomullsmix har mycket god andningsförmåga (13.000 ml) vilket gör den perfekt för högintensiva aktiviteter.
Material: Twill yttertyg i Polyester/bomull
Vattenpelare: 20.000 mm
Andningsförmåga: 13.000 ml
Produktspecifikationer
Kön
Women
Produktrecensioner
3.6
Baserat på
5
Recensioner
Summering av recensioner
Den här jackan beskrivs som vattentät och robust, med många praktiska fickor, vilket gör den idealisk för utomhusaktiviteter och som en hundjacka. Den är rymlig nog för att bära en tjockare tröja under, men vissa anser att den kan vara stor i storleken och upplever att tyget prasslar. Några recensioner noterar att passformen kunde förbättras, särskilt ärmarna var för smala för vissa.
5 Recensioner
Sorterar på:
